• Sevgili Peygamberimizin Hayatı
 • Gönüllerin Efendisi
 • Sulh Peygamberi
 • Peygamber Efendimiz
Yarışmalarımız sona ermiştir.
 • img description
  Size Uygun Olan Kitabı Seçin

  Son Peygamber Hz. Muhammed'in (s.a.s) hayatını, davranışlarını ve ahlakını öğrenmek gayesiyle, size uygun kitabı seçin...

 • img description
  Kitabı Okuyun

  Son Peygamber Hz. Muhammed'in (s.a.s) hayatını, davranışlarını ve ahlakını öğrenmek için, ilgili kitapları okuyun...

 • img description
  Sınava Girin

  Kendinize uygun olan kategoride sınava girin... İlinizde derece yapın, ikinci sınavla Türkiye birinciliği için yarışın… Sınava gireceğiniz ili, ilçeyi, sınav gün ve saatini seçebilirsiniz.

 • img description
  Ödülleri Kazanın

  Yüzlerce Umre ziyareti, dizüstü bilgisayar, mini tablet ve binlerce sürpriz hediyelerden birini kazanma imkanı O'nu okumaktan geçiyor.

Teşekkür Metni

DUYURULAR

 • 2. basamak sınav ödülleri
  2.BASAMAK SINAVI ÖDÜLLERİ
  KATEGORİ TR 1. TR 2. TR 3. TR 4. TR 5. KATEGORİ
  TOPLAM
  İLKOKUL 3 KİŞİLİK UMRE 2 KİŞİLİK UMRE 2 KİŞİLİK UMRE 1 KİŞİLİK UMRE   8
  ORTAOKUL 3 KİŞİLİK UMRE 2 KİŞİLİK UMRE 2 KİŞİLİK UMRE 1 KİŞİLİK UMRE   8
  LİSE 3 KİŞİLİK UMRE 2 KİŞİLİK UMRE 2 KİŞİLİK UMRE 1 KİŞİLİK UMRE 1 KİŞİLİK UMRE 9
  YETİŞKİN 3 KİŞİLİK UMRE 2 KİŞİLİK UMRE 2 KİŞİLİK UMRE 1 KİŞİLİK UMRE 1 KİŞİLİK UMRE 9
  TOPLAM 34
 • Herkes O’nu okuyor uygulaması artık cepte
 • Sınava katılım hedefini geçen ilk 33 dernek temsilcisi (sınava girme sayısı esas alınarak) umreyle ödüllendirilecektir.
 • Doğum yılı 2000 olan lise öğrencileri hakkında

  Doğum yılı 2000 olan Lise öğrencileri kayıt yaparken doğum tarihlerini 01.01.1999 seçerek lise kategorisine kayıt yaptırabilirler.

 • Kitaplarla ilgili bilgi düzeltmeleri

  Değerli okuyucularımız “Şiddet ve Savaş karşısında Nebevî Duruş: Sulh Peygamberi” ve “İnsan ve Topluma Ulaşma Yönüyle Peygamber Efendimiz” kitaplarının ilk baskısında farklı rivayetlerden kaynaklanan bilgi ihtilafını gidermek için aşağıdaki tashihler yapılmıştır:

  “Şiddet ve Savaş karşısında Nebevî Duruş: Sulh Peygamberi” kitabıyla ilgili tashihler:

  - Sayfa 187, Yahudiler Arasındaki Kavgalar alt başlıklı paragrafın dördüncü satırındaki “Benî Kurayza”, Benî Kaynukâ’ olacaktır.

  - “Medine’de yaşayan Benî Kaynuka, Benî Nadr ve Benî Kurayza Yahudileri arasında da kavga ve savaşlar oluyordu. Benî Nadr ve Benî Kurayza kabileleri Evs ile ittifak kurup Benî Kaynuka’nın üzerine yürüyor; Benî Kaynukâ’ da Hazreclilerle ittifak kurup onlara karşılık veriyordu. Medine’deki kaos ortamını bitirmek isteyen Efendimiz, onları da aynı çatı altında topladı ve asgari müştereklerde bir anlaşma gerçekleştirerek kavgalara son verdi.”

  “İnsan ve Topluma Ulaşma Yönüyle Peygamber Efendimiz” kitabıyla ilgili tashihler:

  - Sayfa 39, ikinci paragraf; “üç” ifadesi “altı” olacak. Allah Resulü’nün bu uygulaması, yaklaşık altı yıl sürecek ve oldukça verimli geçecekti.

  - Sayfa 59, tabloda boş bırakılan 21. sırada : “Ca’fer İbn-i Ebî Tâlib, 20, İbn-i Esîr, Üsdü’l-Gâbe 1/542.” bilgisi yer alacak.

  - Sayfa 59’daki tabloda da Müslüman olma yaşı 24-25 olarak verilmiştir. İbn-i Sa’d Tabakat 3/90.

  - Sayfa 71, Sayfanın son paragrafında yer alan “Ben o gün, henüz yedi yaşlarında, soluk yüzlü, sıska bünyeli bir çocuktum.” cümlesi “Ben o gün küçük yaşlarda bir çocuktum.” olacak.

  - Sayfa 73, 9. Satırda yer alan “İslâm’a girdiğinde on yedi yaşlarındaydı.” ifadesi “İslâm’a girdiğinde 24-25 yaşlarındaydı.” ifadesiyle değiştirilecek.

  - Sayfa 75, 2. paragrafın başındaki “Ertesi sene Hazreti Mus’ab, Akabe’ye “yetmiş” kişiyle beraber geldi.” Cümlesi Ertesi sene Hazreti Mus’ab, Akabe’ye “ikisi kadın yetmiş beş” kişiyle beraber geldi.” olacak.

  - Sayfa 163, 3. Paragraf 4. Satırdaki "bazen otuza kadar çıkıyordu” ifadesi “bazen yetmişe kadar çıkıyordu.” olacak.

  - Sayfa 167, İlk paraktaftaki “Muaz”lar “Sa'd İbn-i Muaz” olacak.

  - Sayfa 193, 3. Paragraf 3. Satır: Hacrecli “5 kişi” ifadesi: Hazrecli “6 kişi” olarak düzeltilecek.

  - Sayfa 278, 3. Paragrafın başı “Allah Resulü, ordusu ile Mekke’ye girdiğinde Zeyd İbn-i Hârise ve Bilal-i Habeşî ile birlikte Kâbe’nin içine….” İfadesindeki Zeyd İbn-i Hârise; Üsâme İbn-i Zeyd olarak değiştirilecek doğrusu: “Allah Resulü, ordusu ile Mekke’ye girdiğinde Üsâme İbn-i Zeyd ve Bilal-i Habeşî ile birlikte Kâbe’nin içine….”

  - Sayfa 383, ikinci paragrafın başı; “Ebû Süfyân ailesi bir anda, üç yüz deve ile yüz yirmi ûkıyye altın gibi muazzam bir servete sahip oluvermişti!” cümlesindeki altın, gümüş olarak değişecek. Tashihli hali : “Ebû Süfyân ailesi bir anda, üç yüz deve ile yüz yirmi ûkıyye gümüş gibi muazzam bir servete sahip oluvermişti!”

 • Başvuru bilgilerinizde düzeltme yapmak için tıklayınız
 • Siyer soru bankaları cevap anahtarı (Siyer soru bankalarını NT Mağazalarından veya www.kitapkaynagi.com sitesinden temin edebilirsiniz.)

HADİSLER