• Sevgili Peygamberimizin Hayatı
 • Gönüllerin Efendisi
 • Sulh Peygamberi
 • Peygamber Efendimiz
Son Kayıt Tarihi Hemen Başvur
 • img description
  Size Uygun Olan Kitabı Seçin

  Son Peygamber Hz. Muhammed'in (s.a.s) hayatını, davranışlarını ve ahlakını öğrenmek gayesiyle, size uygun kitabı seçin...

 • img description
  Kitabı Okuyun

  Son Peygamber Hz. Muhammed'in (s.a.s) hayatını, davranışlarını ve ahlakını öğrenmek için, ilgili kitapları okuyun...

 • img description
  Sınava Girin

  Kendinize uygun olan kategoride sınava girin... İlinizde derece yapın, ikinci sınavla Türkiye birinciliği için yarışın… Sınava gireceğiniz ili, ilçeyi, sınav gün ve saatini seçebilirsiniz.

 • img description
  Ödülleri Kazanın

  Yüzlerce Umre ziyareti, dizüstü bilgisayar, mini tablet ve binlerce sürpriz hediyelerden birini kazanma imkanı O'nu okumaktan geçiyor.

Duyurular

 • Doğum yılı 2000 olan lise öğrencileri hakkında

  Doğum yılı 2000 olan Lise öğrencileri kayıt yaparken doğum tarihlerini 01.01.1999 seçerek lise kategorisine kayıt yaptırabilirler.

 • Kitaplarla ilgili bilgi düzeltmeleri

  Değerli okuyucularımız “Şiddet ve Savaş karşısında Nebevî Duruş: Sulh Peygamberi” ve “İnsan ve Topluma Ulaşma Yönüyle Peygamber Efendimiz” kitaplarının ilk baskısında farklı rivayetlerden kaynaklanan bilgi ihtilafını gidermek için aşağıdaki tashihler yapılmıştır:

  “Şiddet ve Savaş karşısında Nebevî Duruş: Sulh Peygamberi” Kitabıyla ilgili tashihler:

  Sayfa 187, Yahudiler Arasındaki Kavgalar alt başlıklı paragrafın dördüncü satırındaki “Benî Kurayza”, Benî Kaynukâ’ olacaktır.

  “Medine’de yaşayan Benî Kaynuka, Benî Nadr ve Benî Kurayza Yahudileri arasında da kavga ve savaşlar oluyordu. Benî Nadr ve Benî Kurayza kabileleri Evs ile ittifak kurup Benî Kaynuka’nın üzerine yürüyor; Benî Kaynukâ’ da Hazreclilerle ittifak kurup onlara karşılık veriyordu. Medine’deki kaos ortamını bitirmek isteyen Efendimiz, onları da aynı çatı altında topladı ve asgari müştereklerde bir anlaşma gerçekleştirerek kavgalara son verdi.”

  “İnsan ve Topluma Ulaşma Yönüyle Peygamber Efendimiz” hitabıyla ilgili tashihler:

  Sayfa 39, ikinci paragraf; “üç” ifadesi “altı” olacak. Allah Resulü’nün bu uygulaması, yaklaşık altı yıl sürecek ve oldukça verimli geçecekti.

  Sayfa 59, tabloda boş bırakılan 21. sırada : “Abdullah İbn-i Mahreme, 21 Yaşında Habeşistan’a hicret ediyor, İbn-i Sa’d, Tabakat 3/309.” Bilgisi yer alacak.

  Sayfa 71, Sayfanın son paragrafında yer alan “Ben o gün, henüz yedi yaşlarında, soluk yüzlü, sıska bünyeli bir çocuktum.” cümlesi “Ben o gün küçük yaşlarda bir çocuktum.” olacak.

  Sayfa 73, 9. Satırda yer alan “İslâm’a girdiğinde on yedi yaşlarındaydı.” ifadesi “İslâm’a girdiğinde 24-25 yaşlarındaydı.” İfadesiyle değiştirilecek.

  Sayfa 59’daki tabloda da Müslüman olma yaşı 24-25 olarak verilmiştir. İbn-i Sa’d Tabakat 3/90.

  Sayfa 75, ikinci paragrafın başındaki “Ertesi sene Hazreti Mus’ab, Akabe’ye “yetmiş” kişiyle beraber geldi.” Cümlesi Ertesi sene Hazreti Mus’ab, Akabe’ye “ikisi kadın yetmiş beş” kişiyle beraber geldi.” olacak.

 • Başvuru bilgilerinizde düzeltme yapmak için tıklayınız
 • Siyer soru bankaları cevap anahtarı

HADİSLER